OMG ! ନିଶା କଲା ବାୟା… ଟ୍ରେନ ଛାଡି ଡ୍ରାଇଭର ଛୁ… ଦେଖନ୍ତୁ Video

ଅନେକ ସରକାରୀ ଚାକିରିଆ ଅଛନ୍ତି, ଯେଉଁ ମାନେ କି ଜନସାଧାରଣଙ୍କ କଥା ମାନି ଥାନ୍ତି। କହିବାର ଅର୍ଥ ଯେଉଁ ମାନେ ଯେଉଁ ସବୁ ପୋଷ୍ଟ ରେ ଅଛନ୍ତି ସେମାନଙ୍କର କାମକୁ ଠିକ ଭାବରେ କରନ୍ତି। କାରଣ ସେଥିପାଇଁ ସରକାର ସେମାନଙ୍କୁ ଦରମା ଦେଉଛନ୍ତି। ଦରମା ପାଇ ସେମାନେ କାମ କରୁଛନ୍ତି। ହେଲେ କେତେକ କର୍ମଚାରି ଅଛନ୍ତି ସେମାନଙ୍କ କାମକୁ ଠିକ ଭାବରେ କରୁନାହାନ୍ତି। ମଦ ପିଇ ନିଜର କର୍ତ୍ତବ୍ୟକୁ ଭୁଲି ଯାଉଛନ୍ତି। ଏଭଳି ଅନେକ ଘଟଣା ଦେଖିବା ପାଇଁ ଆମ ଆଖ ପାଖରେ ମିଳିଥାଏ। ତେବେ ବନ୍ଧୁଗଣ ବର୍ତ୍ତମାନ ସମୟରେ କିଛି ଏଭଳି ଖବର ଦେଖିବା ପାଇଁ ମିଳିଛି। ଜଣେ ଟ୍ରେନ ଡ୍ରାଇଭର ମଦ ପିଇବା ପାଇଁ ୧ ଘଣ୍ଟା ଧରି ଟ୍ରେନ ଛାଡି ଚାଲିଯିବା କଥା ବର୍ତ୍ତମାନ ଚର୍ଚ୍ଚାର ବିଷୟ ପାଲଟିଛି।

ଯେଉଁ ରାଜ୍ୟରେ ମଦ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଭାବେ ବେନ ହୋଇଛି। ସେଠାରେ ଜଣେ ଲୋକୋ ପାଇଲଟ୍ ବିହାରର ସାମସ୍ତିପୁର ଜିଲ୍ଲାର ହାସନପୁର ରେଳ ଷ୍ଟେସନରେ ୧ ଘଣ୍ଟା ପାଇଁ ଯାତ୍ରୀବାହୀ ଟ୍ରେନକୁ ଅଟକାଇ ଦେଇଛନ୍ତି। ସୋମବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ହାସନପୁରରେ ଦୁଇ ମିନିଟର ଅଟକି ରହିଥିବା ଏହି ଟ୍ରେନ୍ ଏକ ଘଣ୍ଟା ପାଇଁ ସ୍ଥିର ରହିଥିଲା। ଏହାପରେ ସମସ୍ତେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ଚକିତ ହୋଇଯାଇଥିଲେ। ଟ୍ରେନ ବିଳମ୍ବ ହେଉଥିବା ଜାଣି ସମସ୍ତେ ଏହାକୁ ବିରୋଧ କରିଥିଲେ। ଯାତ୍ରୀମାନେ ବିରୋଧ କରିବା ପରେ ହିଁ ରେଳ ଅଧିକାରୀମାନେ ପାଇଲଟଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟକଳାପ ବିଷୟରେ ଜାଣିଥିଲେ। ଯାତ୍ରୀବାହୀ ଟ୍ରେନ୍ ଟି ସୋମବାର ଦିନ 4.05 ରେ ସାମସ୍ତିପୁର ରେଳ ଷ୍ଟେସନରୁ ଯାତ୍ରା ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲା। 5.45 ରେ ହାସନପୁରରେ ପହଞ୍ଚିଲା। ଟ୍ରେନଟି ଯାହା ସାଧାରଣତ 8.30 ରେ ଯାଇଥାଏ।

ବିଳମ୍ବ ପାଇଁ ଯାତ୍ରୀମାନେ ରେଳ ଷ୍ଟେସନରେ ବିକ୍ଷୋଭ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରୁଥିବାବେଳେ ସରକାରୀ ରେଳ ପୋଲିସ ଡ୍ରାଇଭର କ୍ୟାବିନକୁ ଧାଇଁ ଆସିଥିଲା। ଏହା ପରେ ତାଙ୍କୁ ପଚରା ଉଚରା ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ। ସହ-ପାଇଲଟ୍ ମୁନ୍ନା ଇଞ୍ଜିନ ରୁମରୁ ନିଖୋଜ ଥିବା ଜଣେ ଅଧିକାରୀ କହିଛନ୍ତି। ପରେ, ଲୋକୋ ପାଇଲଟ୍ ନିକଟ ବଜାରରେ ନିଶାସକ୍ତ ଅବସ୍ଥାରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା। ତାଙ୍କୁ ତୁରନ୍ତ ଗିରଫ କରି ଡାକ୍ତରୀ ପରୀକ୍ଷା ପାଇଁ ପଠାଇଯାଇଥିଲା।

ତାଙ୍କ ନିକଟରୁ ଏକ ମଦ ବୋତଲ ମଧ୍ୟ ଉଦ୍ଧାର କରାଯାଇଛି। ଏହାପରେ ଷ୍ଟେସନ ମାଷ୍ଟର ଅନ୍ୟ ଏକ ଲୋକୋ ପାଇଲଟଙ୍କ ସାହାଯ୍ୟରେ ଟ୍ରେନ ଯାତ୍ରା ଆରମ୍ଭ କରି ଟ୍ରେନରେ ଠିକ ସ୍ଥାନରେ ପହଞ୍ଚାଇ ଥିଲେ। ସାମସ୍ତିପୁର ରେଳ ବିଭାଗର ଡିଭିଜନାଲ ରେଳ ମ୍ୟାନେଜର (ଡିଆରଏମ) ଆଲୋକ ଅଗ୍ରୱାଲ ଏହି ଘଟଣାର ତଦନ୍ତ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି। ଯାହାବି ହେଉ ଏଭଳି ଘଟଣା ସୋସିଆଲ ମିଡ଼ିଆ ରେ ଖୁବ ଜୋର ରେ ଭାଇରାଲ ହେବାରେ ଲାଗିଛି। ଏଠାରେ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠୁଛି ଯେ ବିବାହର ରେ ମଦ ବନ୍ଦ ହୋଇଯାଇଛି। ହେଲେ ମଦ ଆସିଲା କେଉଁଠାରୁ , ତେବେ ପୋଲିସ ଏହାର ତଦନ୍ତ ଜାରି ରଖିଛନ୍ତି।

ଯଦି ଆମ ଲେଖାଟି ଆପଣଙ୍କୁ ଭଲ ଲାଗିଲା ତେବେ ତଳେ ଥିବା ମତାମତ ବକ୍ସରେ ଆମକୁ ମତାମତ ଦେଇପାରିବେ ଏବଂ ଏହି ପୋଷ୍ଟଟିକୁ ନିଜ ସାଙ୍ଗମାନଙ୍କ ସହ ସେୟାର ମଧ୍ୟ କରିପାରିବେ । ଆମେ ଆଗକୁ ମଧ୍ୟ ଏପରି ଅନେକ ଲେଖା ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଆଣିବୁ ଧନ୍ୟବାଦ।

Leave a Comment