ଦେଖନ୍ତୁ ଭିଡ଼ିଓ – ସ୍କୁଲ ଅଫିସ ଭିତରେ ପ୍ରଧାନ ଶିକ୍ଷକ ଓ ଶିକ୍ଷୟତ୍ରୀ କରୁଥିଲେ ରାସଲୀଳା, ଲୁଚି କରି ଆଉ ଜଣେ ଦିଦି କରୁଥିଲେ ଭିଡ଼ିଓ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ କଲେ ଭାଇରାଲ…

0

ସମାଜରେ ଶିକ୍ଷକଙ୍କ ସ୍ଥାନ ସବୁବେଳେ ଉପରେ ଥାଏ, କାରଣ ଶିକ୍ଷକଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଆଗାମୀ କାଲିର ଭବିଷ୍ୟତ ସ୍ଥିର ହୋଇଥାଏ। ଶିକ୍ଷକ ହିଁ ଅଜ୍ଞାନରୂପୀ ଅନ୍ଧକାର କୁ ଦୁରୀଭୂତ କରି ଜ୍ଞାନର ପଥ ଦେଖାଇଥାନ୍ତି। ବାପା ମାଆଙ୍କ ଅପେକ୍ଷା ଶିକ୍ଷକଙ୍କ ସ୍ଥାନ ଅନେକ ଉପରେ, ପ୍ରତ୍ୟେକ ଛାତ୍ର ଛାତ୍ରୀ ଶିକ୍ଷକଙ୍କ ଠାରୁ ଶିକ୍ଷା କରିଥାନ୍ତି। କିନ୍ତୁ ବେଳେ ବେଳେ କିଛି ଶିକ୍ଷକ ଏଭଳି କିଛି ନିନ୍ଦନୀୟ କାର୍ଯ୍ୟ କରିଥାନ୍ତି, ଯାହା ଶିକ୍ଷକଙ୍କ ସମସ୍ତ ଉପରେ କଳଙ୍କର ଦାଗ ସୃଷ୍ଟି କରିଥାଏ। ତେବେ ଆସନ୍ତୁ ବନ୍ଧୁଗଣ ଆଜି ଆମେ ଏଭଳି କିଛି ଘଟଣା କହିବା ପାଇଁ ଯାଉଛୁ, ଯାହା ଶିକ୍ଷା ବିଭାଗକୁ କଳଙ୍କିତ କରିଛି।

ସୂଚନା ଅନୁସାରେ ପଞ୍ଜାବର ଏକ ସରକାରୀ ବିଦ୍ୟାଳୟର ପ୍ରଧାନଶିକ୍ଷକ ତାଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ଏପରି କାର୍ଯ୍ୟ କରିଛନ୍ତି ଯାହା ସମଗ୍ର ଶିକ୍ଷା ବିଭାଗକୁ ଲଜ୍ଜାଜନକ କରିଛି। ଏହି ମାମଲା ହୋଶିଆରପୁର ଜିଲ୍ଲାର ଏକ ସରକାରୀ ବିଦ୍ୟାଳୟର ଅଟେ। ଅଭିଯୁକ୍ତ ବିଦ୍ୟାଳୟର ପ୍ରଧାନ ଶିକ୍ଷୟିତ୍ରୀ ଦୁଇଜଣ ମହିଳା ଶିକ୍ଷକଙ୍କ ସହ ଅଶ୍ଳୀଳ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଥିବା ବେଳେ ଧରାପଡିଛନ୍ତି।ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଅଭିଯୁକ୍ତ ପ୍ରିନ୍ସିପାଲଙ୍କ ଦୁଇଟି ଭିଡିଓ କ୍ଲିପ୍ ଭାଇରାଲ ହୋଇଛି। ଏକ ଭିଡିଓ କ୍ଲିପ୍‌ରେ ଅଭିଯୁକ୍ତ, ଜଣେ ମହିଳା ଶିକ୍ଷକଙ୍କ ସହ ନଜର ଆସିଛନ୍ତି। ମହିଳା ଶିକ୍ଷକ ତାଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ପ୍ରବେଶ କରନ୍ତି। ଏହା ପରେ ଉଭୟ ଆଲିଙ୍ଗନ କରିବା ପରେ ଅଶ୍ଳୀଳ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଛନ୍ତି, ତା’ପରେ ଶିକ୍ଷକ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କ ପାଦକୁ ସ୍ପର୍ଶ କରୁଛନ୍ତି।

ତା’ପରେ ଉଭୟ ଦୂରକୁ ଚାଲିଯାଆନ୍ତି ଏବଂ ମହିଳା ଶିକ୍ଷକ ଏବଂ ଅଭିଯୁକ୍ତ ପ୍ରଧାନ ଶିକ୍ଷୟିତ୍ରୀ ପରସ୍ପର ସହ କଥା ହୁଅନ୍ତି। ଦୁହେଁ ପୁଣି ଥରେ ଆଲିଙ୍ଗନ କଲେ। ଅଭିଯୁକ୍ତ ବିଦ୍ୟାଳୟର ପ୍ରଧାନଶିକ୍ଷକ ପୁନର୍ବାର ମହିଳାଙ୍କ ସହ ଅଶ୍ଳୀଳ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଥିବା ନଜର ଆସିଛନ୍ତି। ଦୁହେଁ ପୁଣି ଥରେ ପରସ୍ପରକୁ ଆଲିଙ୍ଗନ କଲେ ଏବଂ ପୁଣିଥରେ ତାଙ୍କ ପାଦ ଛୁଇଁଲେ।

ଦ୍ୱିତୀୟ ଭିଡିଓ କ୍ଲିପ୍‌ରେ ଅନ୍ୟ ଜଣେ ଶିକ୍ଷକ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କ ଡାହାଣ ପାର୍ଶ୍ୱରେ ବସି ସାଇନ୍ କରିବାକୁ ଏକ ରେଜିଷ୍ଟର ଘୁଞ୍ଚାଇ ଦେଇଛନ୍ତି। ଅଭିଯୁକ୍ତ ପ୍ରିନ୍ସପାଲ ଫୋନରେ କାହା ସହ କଥା ହେଉଛନ୍ତି। ଏହି ସମୟରେ ସେ ମହିଳାଙ୍କ ଗାଲକୁ ଚୁମ୍ବନ ଦେଇଥିଲେ। ସୂଚନାନୁସାରେ, ଅଭିଯୁକ୍ତ ପ୍ରିନ୍ସିପାଲଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟକଳାପ କାହାଠାରୁ ଲୁଚି ନଥିଲା। ଏହି ମାମଲା ଗ୍ରାମ ପଞ୍ଚାୟତରେ ମଧ୍ୟ ପହଞ୍ଚିଥିଲା ​​ଏବଂ ସରପଞ୍ଚ ଅଭିଯୁକ୍ତ ପ୍ରଧାନଶିକ୍ଷକଙ୍କୁ ସ୍ଥାନାନ୍ତର କରିବାକୁ ଶିକ୍ଷା ବିଭାଗକୁ ଅନୁରୋଧ କରିଥିଲେ ମଧ୍ୟ ପ୍ରମାଣ ଅଭାବରୁ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କ ବିରୋଧରେ କୌଣସି କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରାଯାଇ ନାହିଁ।

ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ, ସ୍କୁଲ ପ୍ରିନ୍ସିପାଲଙ୍କ ଆଣ୍ଟିକ୍ସରେ ବିରକ୍ତ ହୋଇ ସ୍କୁଲ କର୍ମଚାରୀମାନେ ଶେଷରେ ତାଙ୍କୁ ପିଟିବା ପାଇଁ ଯୋଜନା କରିଥିଲେ। ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ସିକରେଟେ କ୍ୟାମେରା ଲଗାଇ ତାଙ୍କର ଗତିବିଧି କଏଦ ହୋଇଥିଲା। ଅଶ୍ଳୀଳ ଆଚରଣର ଭିଡିଓ ଭାଇରାଲ ହେବା ମାତ୍ରେ ଅଭିଯୁକ୍ତ ପ୍ରିନ୍ସିପାଲ ଏବଂ ଭିଡିଓରେ ଦେଖାଯାଇଥିବା ଦୁଇ ଶିକ୍ଷକ ସ୍କୁଲକୁ ଆସିବା ବନ୍ଦ କରିଦେଇଥିଲେ। ଏହି ମାମଲା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିବା ପରେ ଜିଲ୍ଲା ଶିକ୍ଷା ଅଧିକାରୀ ମୋହନ ସିଂ ଲେହଲ ଅଭିଯୁକ୍ତ ପ୍ରିନ୍ସପାଲଙ୍କ ବିରୋଧରେ ତଦନ୍ତ ବ୍ୟବସ୍ଥା କରିଛନ୍ତି। ଭିଡିଓର ସତ୍ୟତା ଯାଞ୍ଚ କରାଯାଉଛି।

ଯଦି ଆମ ଲେଖାଟି ଆପଣଙ୍କୁ ଭଲ ଲାଗିଲା ତେବେ ତଳେ ଥିବା ମତାମତ ବକ୍ସରେ ଆମକୁ ମତାମତ ଦେଇପାରିବେ ଏବଂ ଏହି ପୋଷ୍ଟଟିକୁ ନିଜ ସାଙ୍ଗମାନଙ୍କ ସହ ସେୟାର ମଧ୍ୟ କରିପାରିବେ । ଆମେ ଆଗକୁ ମଧ୍ୟ ଏପରି ଅନେକ ଲେଖା ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଆଣିବୁ ଧନ୍ୟବାଦ ।