ପୁରୁଣା ରୁ ପୁରୁଣା ଯାଦୁ, କାଛୁ ଓ କୁଣ୍ଡିଆ କୁ ଘୋରାଇ ଉପାୟରେ ଭଲ କରନ୍ତୁ 100% ଗ୍ୟାରେଣ୍ଟି – Health Tips

0

ଏହି ଯାଦୁ, କାଛୁ, କୁଣ୍ଡିଆରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇବା ପାଇଁ ଆମେ ବହୁତ କିଛି ମେଡିସିନେ ବା ଅଏଣ୍ଟମେଣ୍ଟ ଲଗାଇଲେ ମଧ୍ୟ ଭଲ ହୋଇ ନଥାଏ l ଆଜି ଆମେ କିପରି ଏକ ଘରୋଇ ଉପଚାର ଦ୍ୱାରା ଏହି ସବୁ ସମସ୍ୟାରୁ ରକ୍ଷା ପାଇବା ପାଇଁ ଆମେ ଏହି ଘରୋଇ ଉପଚାର ଦ୍ୱାରା ମୁକ୍ତି ପାଇ ପାରିବା l ଏହି ଉପାୟ ଅତି ସରଳ ଓ ସହଜ ହୋଇଥାଏ l ଏହାକୁ ତିଆରି କରିବା ବହୁତ ସହଜ ଅଟେ l ଆମେ ଏହାକୁ ଭଲ କରିବା ପୂର୍ବରୁ କେଉଁ ସବୁ କାରଣ ପାଇଁ ହୋଇଥାଏ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା l

ଯଦି ଆମେ ସବୁବେଳେ ଅପରିଷ୍କାର ରହିବା ଓ ନିଜର ପ୍ରାଇଭେଟ ପାର୍ଟକୁ ଭଲ ଭାବରେ ସଫା ନକରିବା ତାହେଲେ ସେହି ଜାଗାରେ କୁଣ୍ଡାଇ ହୋଇ ଯାଦୁ, କାଛୁ ଆଦି ହୋଇ ଯାଇଥାଏ l ଏହା ହେଉଛି ସବୁ ଠାରୁ ବଡ କାରଣ l ଦ୍ୱିତୀୟରେ ହେଉଛି ଆମେ ଯଦି ଅନ୍ୟ ମାନଙ୍କର ଟାୱଏଲ,ଗାମୁଛା ଆଦି ବ୍ୟବହାର କରିବା ଦ୍ୱାରା ଆମର ଏହି ସଂକ୍ରମଣ ହୋଇଥାଏ l ବାରମ୍ବାର ସେହି ଜାଗାରେ ବାରମ୍ବାର ସାବୁନୁ ଲଗାଇଲେ ଏହା ସଂକ୍ରମଣ ହୋଇ ଥାଏ l

ତେବେ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ଏହି ସଂକ୍ରମଣରୁ ଆମେ ମୁକ୍ତି ପାଇ ପାରିବା l ଏହି ଘରୋଇ ଉପଚାର କରିବା ଦ୍ୱାରା ଆମେ ଏହି ସବୁ ସମସ୍ୟାରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇ ପାରିବା l ତେବେ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ଏହାର ପ୍ରସ୍ତୁତି ବିଷୟରେ l ଏହାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିବା

ପ୍ରଥମେ ଗୋଟିଏ ପତ୍ର ରେ କିଛି କର୍ପୁର ନିୟନ୍ତୁ l ଯାହା ଆମକୁ ଅତି ସହଜରେ ଆପଣ ଙ୍କର ଠାକୁର ଘରେ ମିଳି ଯିବ l ଆପଣଙ୍କୁ ଏକ ରୁ ଦୁଇଟା କର୍ପୁର ନେବା l ତାପରେ ତାର ଏହାତକୁ ଗୁଣ୍ଡ କରି ଦିଅନ୍ତୁ l ସେହି ଭାଗକୁ ଭଲ ଭାବେ ପେଶି ଦିଅନ୍ତୁ l

ଏହାକୁ ପେଶି ସାରିବା ପରେ ତାକୁ ଆମେ ତାକୁ ଗୋଟିଏ ସଫା ପାତ୍ରରେ ନିଅନ୍ତୁ l ଏହା ପରେ ସେଥିରେ କିଛି ଘୋରାଇ ନଡ଼ିଆ ତେଲ ମିଶାଇ ଦିଅନ୍ତୁ l ନଡ଼ିଆ ତେଲ ମିଶାଇ ସାରିବା ପରେ ଏଥିରେ ଏଲୋବେରl ଜେଲ ମିଶାଇ ଦିଅନ୍ତୁ l ଏହା ବହୁତ ସହଜରେ ମିଳିଯାଏ l ଏହାକୁ ମିଶାଇ ସାରିବା ପରେ ଏଥିରେ କିଛି ଏଲୋବେରା ଜେଲ ମିଶାଇ ଦିଅନ୍ତୁ l

ଏହି ସାମଗ୍ରୀକୁ ଭଲ ଭାବେ ମିଶାଇ ଦିଅନ୍ତୁ l ଏହାର ସବୁ ପୋଷାକ ତତ୍ତ୍ୱ ମିଶି ଯାଇଥାଏ l ଆପଣ ଏହାକୁ ଯାଦୁ, କାଛୁ ହୋଇଥିବା ସ୍ଥାନରେ 4 ରୁ 6 ଥର ଲଗାଇ ଦିଅନ୍ତୁ, ବହୁତ ଶୀଘ୍ର ଭଲ ହୋଇ ଯିବ, ଏବଂ ଦାଗ ମଧ୍ୟ ଦୂର ହୋଇଯିବ l

ଯଦି ଆମ ଲେଖାଟି ଆପଣଙ୍କୁ ଭଲ ଲାଗିଲା ତେବେ ତଳେ ଥିବା ମତାମତ ବକ୍ସରେ ଆମକୁ ମତାମତ ଦେଇପାରିବେ ଏବଂ ଏହି ପୋଷ୍ଟଟିକୁ ନିଜ ସାଙ୍ଗମାନଙ୍କ ସହ ସେୟାର ମଧ୍ୟ କରିପାରିବେ । ଆମେ ଆଗକୁ ମଧ୍ୟ ଏପରି ଅନେକ ଲେଖା ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଆଣିବୁ ଧନ୍ୟବାଦ ।